Дваесет и пет годишно момче се обесило на Кејот на Вардар

Дваесет и пет годишно момче се обесило на Кејот на Реката Варда, во близина на ФФМ во Ново Лисиче.

Како што соопшти МВР, пријавата била поднесена вчера пред 20 часот, кога момчето било пронајдено.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на настанот.