Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИВремето денес променливо облачно во пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен...

Времето денес променливо облачно во пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Претпладне променливо облачно. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд (понекаде и над 10 л за 3 часа), со засилен ветер и со појава на град УВ=7 велат од УХМР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани