ВМРО-ДПМНЕ: Македонија заради неспособноста на Заев е ризик за цела Европа за ширење на коронавирусот

Наместо справување со корона вирусот Заев и СДСМ само го лажат народот. Зоран Заев и владата предводена од СДСМ зборуваат за победа во борбата против епидемијата со КОВИД-19, но секојдневно се бројат новозаболени и починати, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата истакнуваат дека додека СДСМ зборува за победа врз корона вирусот им се случи и кластер Геријатрија Скопје, кластер меѓу најранливата категорија на граѓани.

-Случај за кој мора да има истрага веднаш и резултати од истата. Наместо истрага и одговорност, следи заташкување и лажење на народот. Однесувањето на триото Заев, Спасовски и Филипче говори само за едно дека не се интересираат за здравјето на граѓаните. Триото Заев, Спасовски, Филипче не направи ништо за здравјето на граѓаните во текот на шесте месеци откога е започната епидемијата со корона вирусот. Победата прогласена од владата на СДСМ врз корона вирусот е лажна и постои само во главите на Заев, Спасовски и Филипче, се наведува во партиското соопштение.

Постави одговор

Your email address will not be published.