ВИДЕО: Пратеникот Арбен Зибери (внук на Насер) нервозен излезе од Собранието, со џипот удри во металната рампа

Новинарот на ТВ Клан, Фуркан Салиу, на својот Фејсубк профил објави видео на кое се гледа како новиот пратеник Арбен Зибери, инаку внук на Насер Зибери (кандидатот на ДУИ за премиер), нервозен излезе од Собранието и на излегување со џипот удри во металната рампа.

Зибери беше директор на ИЈЗ пред да биде разрешен од министерот за здравство Венко Филипче.

https://www.facebook.com/lajmtvonline/posts/3537018606342981