Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИАпсење на „Долно Блаце“

Апсење на „Долно Блаце“

На 12.08.2020 во 17.15 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, на влез во Република Македонија, бил лишен од слобода Л.А.(38) од Р.Албанија, бидејќи при извршените гранични проверки било констатирано дека се наоѓа во оперативните евиденции со мерка „апси“, по барање на МВР-СМПС-Интерпол од Франција, информираат од МВР.

Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани