Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИАеродром поплавен по невремето граѓаните си направија уникатна шега (ВИДЕО)

Аеродром поплавен по невремето граѓаните си направија уникатна шега (ВИДЕО)

Невремето деновиве остави последици во скопски Аеродром. Не дека беше толку силно, туку поради дупките низ општината кои се преполнија со вода.

Општинските власти не се излезени на терен да поработат пред невремето за санација на дупките, а ниту по него.

Младите решија од оваа мака, да направат шега, надевајќи се дека барем така ќе ја кренат свеста кај надлежните.

Едно момче се однесуваше како да е на плажа пред некое езеро, а тоа всушност беше пред огромни вирови и кал.

Аеродром деновиве, жалосно 😔 (кратка видео – презентација) 👇Браво за дечкото 💪💪💪

Публикувахте от Јас сум од Општина Аеродром в Неделя, 9 август 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани