Во Бугарија обелоденета „бомба“ за Бојко Борисов?!

Еден бугарски сајт од Варна објави запис од снимен разговор, во кој, како што тврди сајтот, зборува премиерот Бојко Борисов, пренесе Новините.бг.

Во разговорот, кој широко е распространет во јавноста, гласот на Борисов ги коментира протестите во Софија и за незадоволството на народот го обвинува претседателот Румен Радев.

Ова не е прва „бомба“ за премиерот Борисов, но оваа е богата со вулгарни изрази. Повеќе можете да прочитате тука