Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИЦветанова: Верувам дека и СДСМ како и јас се срамат кога го...

Цветанова: Верувам дека и СДСМ како и јас се срамат кога го гледаат настапот на нивниот лидер

На СДСМ му посакувам што побрзо да се ослободи од примитивците во партијата бидејќи верувам дека и тие, како и јас, се срамат кога го гледаат настапот на нивниот лидер, напиша поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, по вчерашниот тв дуел помеѓу Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Посакувам интелектуалното крило да надвладее над примитивизмот во оваа партија. За општо добро…, вели Цветанова.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани