Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИХристијан Мицкоски - Порака до здраствените и просветните работници, време е за...

Христијан Мицкоски – Порака до здраствените и просветните работници, време е за поголеми плати

Се обврзуваме за поголеми плати за медицинските работници и овозможување за дополнителни часови работа во приватното здравство.За образовните работници, наставниците и професорите ќе извршиме усогласување на платите со Колективниот договор во образованието, што ќе значи плати од 36.000 денари за просветните работници во основното и средното образование и плати од 100.000 во високото образование. – апелира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

#ИсправиСеМакедонијо#ОдбериОбнова

Се обврзуваме за поголеми плати за медицинските работници и овозможување за дополнителни часови работа во приватното…

Публикувахте от Hristijan Mickoski в Вторник, 7 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани