ПРОБАЈТЕ ГО ФАНТАСТИЧНИОТ ВКУС НА ЧОКОЛАДЕН МИЛКШЕЈК СО ПИВО

Обожавател сте на пивото и го обожавате вкусот на чоколадо…? Еве една идеална напивка за вас, која ќе ја обожавате и во зима покрај каминот, која совршено ги обединува  и двата вкуса. Пробајте:

Потребни состојки:

  • 2 и пол топчиња сладолед од чоколадо
  • 150 мл темно пиво
  • 5 лажици млечен коктел во прав (или јачменов слад)

Ставете ги сите состојки во блендер и миксајте додека не добиете хомогена пенлива смеса. Сипете ја во чаша и уживајте.

 Оди одлично со помфрит и пржени прстени од кромид.