Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИМакедонијаПеколни температури во Македонија кои ќе достигнат до 38 степени

Пеколни температури во Македонија кои ќе достигнат до 38 степени

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи од 12 до 21 степен, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. УВ=9.

Во Скопје, сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 36 степени.

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала појава на попладневна локална нестабилност, а поинтензивна нестабилност со пороен дожд и грмежи ќе има за време на викендот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани