Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИНовиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, преку...

Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, преку 80.000 гласови се погрешно распоредени

Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, па хаосот е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени, објави „Канал 5“ повикувајќи се на извор од ДИК.

Дека нешто не е во ред покажува и графиката од ДИК, според која во Ново Село, Струмичко победила коалицијата на Алијанса на Aлбанците и Алтернатива, а пред ДУИ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани