Ливерпул го прегази Челзи, „евро“ голови на мечот!

Тимот на Ливерпул има висока предност од 3:1 на полувремето во дербито против Челзи.

Новиот шампион блеска и штета што „Енфилд“ е празен и не може достојно да ја прослави титулата.

Кеита го отвори резултатот во 23-та минута со прекрасен гол од дваесетина метри, а неколку минути подоцна Арнолд постигна уште поубав гол од слободен удар.

Пред самиот крај на полувремето Вајналдум зголеми на 3:0, после една мешаница во казнетиот простор.

https://twitter.com/SamanthaQuek/status/1286026886989193216?s=20