Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИИванка Василевска - На овие избори мора да победи гласот на народот

Иванка Василевска – На овие избори мора да победи гласот на народот

На овие избори мора да победи гласот на народот!!!

На овие избори мора да победи правдата, заради неправедно осудените и понижените, мора да победи поквалитетното образование заради нашите деца, мора да победи обновата на севкупниот општествен и политичко-правен систем на Република Македонија!!!

На 15-ти гласаме не само за промена на овој хибриден режим, гласаме и за иднината на Република Македонија!!!

Исправи се Македонијо!!! Гласај за #Обнова #Заокружи 14!!! – порачува Василевска

Македонија има шанса за нов почеток, да се обединиме!

Македонија има шанса за нов почеток, кој ќе ги покрене сите правдољубиви и честољубиви Македонци кои искрено ја сакаат својата татковина 🇲🇰Да се обединиме и да им помогнеме на неправедно осудените, на понижените, на погазените, на лицата со посебни потреби, на младите на кои им е потребно поквалитетно образование, но и на постарите.Со поддршката на бројот 14, давате поддршка на обнова на севкупниот општествен и политичко-правен систем на Република Македонија.Ова не се само избори за промена на власта и овој хибриден режим, ова се народно-ослободителни избори и пресвртница за иднината на Република Македонија.Одбери повеќе за сите !Гласај за Обнова ! ⭕14#ИсправиСеМакедонијо

Публикувахте от Иванка Василевскa в Неделя, 12 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани