Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИДУИ во Вевчани освоиле 72,84%

ДУИ во Вевчани освоиле 72,84%

Демократската унија за интерграција на Албанците извојувала победа и во Вевчани, барем така покажуваат резултатите на сајтот на Државната изборна комисија, кој и денеска на моменти е, а потоа не е во функција.

Според ова, во место каде што според последниот попис живеат тројца Албанци, победи албанска партија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани