Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИВИДЕО: Дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

ВИДЕО: Дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски.

Овој предмет ќе го судат истите судии од случајот „Рекет“, Васка Николовска- Масевска и Софче Гаврилова -Ефремова. Разликата е во тоа што сега судијката Гаврилова-Ефремова е претседател на судечкиот совет, а судијката Николовска -Масевска е втор судија, пишува Инфомакс.мк.

Јовановски обвинува повторно за политички игри во судницата. Според него судењето е наместено, а денешното рочиште ќе биде одложено бидејќи како што вели тој ја нема втората судијка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани