Жена се породи среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Либанката Емануела се подготвувала секој момент да се породи во болницата „Свети Џорџ“ во Бејрут , кога експлозијата го погоди главниот град на Либан.

Нејзиниот сопруг Едмонд го сними застрашувачкиот момент на камера. Нивниот син, Џорџ, пристигна набргу после трагичната експлозија , во која досега загинале 154 луѓе.

Мајката и бебето се во добра состојба , со оглед на состојбата во градот.