Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИСнежна магија на Попова Шапка – посителите уживаа во белото руво на...

Снежна магија на Попова Шапка – посителите уживаа во белото руво на планината (ФОТО)

Прекрасна снежна покривка има на Попова Шапка.

Многу туристи викендов одлучија да ја посетат оваа дестинација и да уживаат во белата глетка на планината.

За утре од УХМР информираат дека ќе се задржи студено време со умерен до засилен северен ветер.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

последно додадени

последно коментирани