Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИЗЛАТО за Дејан Георгивски на турнир во Загреб

ЗЛАТО за Дејан Георгивски на турнир во Загреб

Дарко Костовски кој заедно со неговиот брат Борче Костовски се тренери на младиот Дејан Георгиевски денеска соопшти дека македонскиот надобар таеквондист освоил злато во Загреб.

Две злата за Дејан Георгиевски на Г1 за еден месец, сериозен чекор напред кон нова олимписка историја Париз 202

Македонски бренд со олимписка класа невидена кај нас.

Денеска три фуриозни победи на Загреб ОПЕН Г1.

Прва борба победа против Марко Насо од Италија

Втора полуфинална борба победа против Патрик Переира Кардосо од Бразил

Трета финална борба фуриозна победа против Брајан Зондероп.

За Македонија, Слава на Господ напиша тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани