Thursday, November 30, 2023
домаВЕСТИАлбанец од Македонија ја провоцира Србија

Албанец од Македонија ја провоцира Србија

Фудбалскиот репрезентативец на Албанија, Таулант Сефери, кој е роден во Куманово, Македонија, реши да ги провоцира фудбалерите на Србија. Во пресрет на решавачките натпревари за Србија и Албанија во квалификациите за ЕП 2024 година, овој фудбалер реши да предизвика големо медиумско внимание истакнувајќи дека би сакал овие две репрезентации да играат во групната фаза на турнирот во Германија.

Верувам дека можеме да оствариме чиста победа со резултат од 3:0, 4:0 или 5:0“, самоуверено изјави Сефери.

последно додадени

последно коментирани