дома ВЕСТИ Има ли некој да го гони Бранко Тричковски за говор на омраза???

Има ли некој да го гони Бранко Тричковски за говор на омраза???

Социјалната мрежа фејсбук буквално зовре после објавата на Бранко Тричковски, познат по бранење на политиките на СДСМ-ДУИ и постојано плукање и навредување по неистомислениците.

Дали некој во државава ќе реагира на неговите постојани навредливи и нечовечни објави? Исто како и илјадници граѓани кои се судат за нешто напишано „што не е во согласност со стандардите на заедницата??? ОЈО??? МВР??? Вистиномер??? Фактчекери????

Погледнете ја неговата објава:

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде