Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИЗа Велигден НЕ ИЗБРКАА ОД СОБОРНИОТ ХРАМ

За Велигден НЕ ИЗБРКАА ОД СОБОРНИОТ ХРАМ

-Нашиот Соборен храм, од каде штотуку доаѓам, ни го затворија пред нос во 19 часот. На нашиот најголем празник, напиша професорката Солза Грчева.

Нагласи дека биле грубо избркани со зборовите „Ајде тргајте се од тука”.

-Сите што чекаа да влезат и купат свеќи и остават пари и ја помагаат со тоа и црквата, бевме избркани со зборовите: „Ајде тргајте се од тука”. На Велигден затворен главниот храм. Цел свет прошетав, ниту една црква затворена на празник не сум начекала.

А се жалат дека се намалил бројот на верници. Срамота за црквата, греота за луѓето!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани