Sunday, May 21, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИКалин Ивановски, гордоста на Македонија, заврши второпласиран на тенискиот турнир во Тунис

Калин Ивановски, гордоста на Македонија, заврши второпласиран на тенискиот турнир во Тунис

Најталентираниот македонски тенисер, Калин Ивановски, немаше сили за да дојде до триумф на турнирот М15 Монастир во Тунис.

Во финалето, 18-годишниот Калин загуби од 30-годишниот домашен тенисер, Моез Ешаргуи со 2:1 во сетови.

Калин (543 место на АТО листата) го доби првиот сет со 6:3, по што неговиот противник славеше во вториот со идентичен резултат.

Голема борба се водеше во третиот, решавчаки сет, во кој Тунижанецот (358 на АТП) славеше дури по тај брејк 7:6 (7:5)

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани