Sunday, May 28, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИ151 санкционирани возачи во Скопје, 15 без возачка

151 санкционирани возачи во Скопје, 15 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина девет санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за возење под дејство на алкохол, три мерки за нерегистрирани возила.

Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за непрописно престројување на возила, четири санкции за возач почетник…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, пишува МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани