Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИБРАВО МОМЦИ МАКЕДОНЦИ: Злато за Дејан Георгиевски, сребро за Филип Додевски на...

БРАВО МОМЦИ МАКЕДОНЦИ: Злато за Дејан Георгиевски, сребро за Филип Додевски на Г2 турнирот „Албанија опен“

Најдобриот македонски таеквондист стигна до уште златен медал за своите витрини откако славеше во финалето на на Г2 турнирот „Албанија опен“ над олимпиецот и медалист од Светското првенство, Словенецот Иван Трајковиќ.

Успешен настап имаше и Филип Додевски кој по две ефективни победи и исклучително тесен пораз во финалето од Азарбеџанецот Сулејманов стигна до сребрениот медал.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани