Tuesday, June 28, 2022
рекламно место 1spot_img
домаЗБОР ТЕМААктуелностиПадна Владата на Петков - Еден ден ќе имаме држава без задкулисни...

Падна Владата на Петков – Еден ден ќе имаме држава без задкулисни игри и без мафија

Со 123 гласа „за“ и 16 „против“ падна Владата на Кирил Петков. Бугарскиот парламент ѝ изгласа недоверба.

По гласањето недоверба за неговата Влада во Парламентот на Бугарија, Петков рече дека „ова гласање е мал чекор од еден долг пат“.

„Ми беше чест да водам Влада што е соборена од Пеевски, Борисов, Слави Трифонов и Митрофанова. Ветувам дека ќе продолжиме да ја браниме државата. Еден ќе имаме држава без задкулисни игри и без мафија. Една нормална европска држава“, потенцираше Петков од собраниската говорница.

Интерпелацијата ја достави ГЕРБ поради економските неуспеси на владата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани