Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИСтивен од Велес во изјава за БТВ: Вие си имате свои херои...

Стивен од Велес во изјава за БТВ: Вие си имате свои херои како Зоран Заев, ние наши како Гоце Делчев, Јане Сандански и Горан Пандев

Стивен, велешкиот Гемиџија, ја шокираше новинарската екипа на БТВ која го праша за тоа што мисли за бугарскиот народ, во пресрет на натпреварот помеѓу Македонија и Бугарија во Лигата на нации.

Навивачот им посочи дека ние си имаме свои и тие си имаат свои херои, но она што е најинтересно е што помеѓу бугарските херои тој го напомена и екс премиерот Зоран Заев.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк:

https://www.facebook.com/stiven.bosevski/videos/339101338331796

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани