Wednesday, May 25, 2022
рекламно место 1spot_img
домаГОВОРНИЦАСоцијални МедиумиТвит на денот: Мајкл Рот

Твит на денот: Мајкл Рот

„Многу е добро што се среќаваат новите шефови на Бугарија и Македонија. Како што МКД го признава БГ малцинството во Македонија, Бугарија мора конечно да ја имплементира пресудата на Европскиот суд за човекови права и да го признае Македонското малцинство во Бугарија. Во ЕУ ниедна земја не може да одлучува за јазикот и културата на друга земја“.

Мајкл Рот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани