Wednesday, May 25, 2022
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТТаткото на Ѓоковиќ повика на мирен протест

Таткото на Ѓоковиќ повика на мирен протест

Таткото на најдобриот тенисер на светот, Срѓан Ѓоковиќ, ќе организира собир за поддршка пред Собранието на Република Србија за Новак Ѓоковиќ, кој се наоѓа во хотелски карантин во Мелбурн, откако 9 часа беше држен на аеродром, а потоа му беше кажано дека ќе мора да ја напушти земјата со образложение дека нема доволно докази за медицинската потврда за изземање од вакцинација против корона вирусот.

Тој на својот инстаграм профил напиша само кратка порака:

„Денес во 15 часот пред Собранието на Србија ќе се собереме за да оддадеме поддршка на нашиот Ноле“.

Линк до постот на инстаграм:

https://www.instagram.com/srdjandjokovic_/?utm_source=ig_embed&ig_rid=bb7507cd-d854-4d0f-ad7c-6c35cceac685

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани