Thursday, November 30, 2023
домаСПОРТРакометВтор пораз на македонската ракометна репрезентација

Втор пораз на македонската ракометна репрезентација

На вториот натпревар на ЕП кое се одржува во Дебрецин, Унгарија, Македонија загуби по втор пат, овој пат од Црна Гора со 28:24.

Генерално земено, македонската репрезентација одигра многу лошо, посебно во второто полувреме. Одбраната беше неефикасна, а нападите беа исто така лошо организирани.

Во првиот напревар Македонија загуби од Словенија со 27:25.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани