Sunday, January 23, 2022
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИКако се местат тендери

Како се местат тендери

Прес конференција на Димче Арсовски: Обелоденување криминална афера за Шилегов и директор на ЈП под Град Скопје

Зошто Душко Весковски, директорот на Јавното Претпријатие „Водовод и Канализација“ за град Скопје, со амин на Градоначалникот Петре Шилегов и дозволува на фирмата „КБК Инженеринг“ блиска до структурите на СДСМ, прво да врши зафати на улица „Варшавска“ во Скопје, со почеток ден пред изборите минатата година, без никаков тендер, без никаков договор, а договор за работа се потпишува дури откако целата работа е извршена????

Линк до прес конференцијата:

https://fb.watch/86OpRQmuaS/

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани