Monday, November 29, 2021
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИЕдна слика, илјада зборови

Една слика, илјада зборови

Овие денови е невозможно да се одбегне фотографијата од импровизираната „бина“ за прес конференција на Министерката за образование и наука Мила Царовска.

Обичниот граѓанин си го поставува прашањето: Дали и во образованието е исто вака се импровизирано? Почетокот на учебната година со физичко присуство? Наставните планови и програми? Дигиталните учебници? Свидетелствата за претходната учебна година? Хаос и безредие?

Министерке?????

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани