Monday, July 26, 2021
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПочина легендарната рок ѕвезда

Почина легендарната рок ѕвезда

Легендарниот холандско-американски гитарист почина во вторникот по долгата борба со ракот на грлото.

-Не можам да верувам дека морам да го напишам ова, но мојот татко, Едвард Лодевик Ван Хален, утрово ја загуби долгата и мачна битка со ракот. Тој беше најдобриот татко што некогаш можев да го посакам. Секој момент што го споделував со него на, и надвор од сцената, беше подарок , објави неговиот син музичарот Волф ван Хален на Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани