Monday, July 26, 2021
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТЛевандовски стана магистер по физичко образование

Левандовски стана магистер по физичко образование

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски стана магистер по физичко образование на Универзитетот за спорт и образование во Полска.

Во 2017 година, фудбалерот помина курсеви за физичко образование и администрација, пренесува „La Otra Cara Deporte“.

Левандовски одигра 47 натпревари и постигна 55 голови во сезоната 2019/20. Полјакот стана најдобар стрелец на Баерн, освојувач на Суперкупот на Европа, германски шампион, шампион во Лигата на шампионите и најдобар стрелец на турнирот, како и најдобар напаѓач и играч на УЕФА на годината.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани