Tuesday, July 27, 2021
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИТлото околу Македонија не престанува да се тресе- утрово нов силен земјотрес...

Тлото околу Македонија не престанува да се тресе- утрово нов силен земјотрес во соседството

Земјотрес со јачина од 4,7 степени ја потресе Света Гора, соопшти денеска грчкиот Геодинамитски институт.

Земјотресот се почувствувал во 07:12 часот по локално време, со епицентар во море, 23 километри од крајбрежјето на Атос и 225 километри од Атина, пренесува АН.

Тој е најнов во низата земјотреси кој од саботата го тресат полуостровот, од кои најсилниот беше 5,2 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани