Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаГОВОРНИЦАРашела Мизрахи - Зошто кога нема живот...нема живот за сите!

Рашела Мизрахи – Зошто кога нема живот…нема живот за сите!

Доверба – Вербa, увереност во искреноста, чесноста, добронамерноста на некого, во неговите способности и стручност.Мемоарите на кандидатот иден премиер.ИМЕ!!! ИДЕНТИТЕТ!!!ДОВЕРБА нема ни за членството во ЕУ…И сега дали ќе се откажете и од Гоце Делчев или јазикот како што се откажавте од името за кое се колневте во своите деца?

Доверба нема ниту во вашите зборови за ПРАВО – ПРАВДА, ниту во здравство, ниту во образование…Господине Заев,Холокаустот не е еврејска традиција.Гоце Делчев не е борец против слободата и против социјалните правдини.НЕ!!! НЕ блескаме во светот, НЕ држиме лекција на Европа со европски манири и со европски вредности, НЕМА европски начин на однесување!!!И не, со ставање сидро не се влече напред!!!

Почитувани пратеници од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Почитувани сограѓани симпатизери и членови на СДСМ,Познавам многумина од вас и лично, во вашата партија познавам капацитетни и силно едуцирани луѓе со висок потенцијал како и чест и образ.

И затоа верувам дека можете да предложите и поинаков мандатар како сите граѓани би имале поинаков Премиер на Република Македонија.Зошто кога нема живот…нема живот за сите!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани