Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИНа најубавата туристичка дестинација во светот нема летување без прележан коронавирус

На најубавата туристичка дестинација во светот нема летување без прележан коронавирус

Архипелагот Фернандо де Нороња, кој се наоѓа во близина на брегот на Бразил и се смета за една од најубавите туристички дестинации во светот, следната недела ќе биде повторно отворен за туристите, но само за оние кои веќе го прележале Ковид-19.

За да добијат одобрение од локалните власти да дојдат на архипелагот, туристите ќе треба да достават докази во форма на позитивен ПЦР тест, стар најмалку 20 дена или резултати од серолошки тест што укажува на тоа дека тие имаат антитела против Ковид-19, јави Си-Ен-Ен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани