Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаФОТО И ВИДЕОМагијата на прегратките и бакнежите

Магијата на прегратките и бакнежите

Ребека Саксе, невролог, го бакнува својот 2 месечен син …

Ова е прва магнетна резонанца во светот, каде што мајка го бакнува своето дете.
Прегратките и бакнежите предизвикуваат хемиска реакција во мозокот и ослободуваат хормони на среќа, окситоцин, допамин, серотонин, кои го регулираат расположението.
Недостаток на овие хормони предизвикува депресија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани