Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИВИСТИНСКИ ХЕРОЈ - Лавот Чака спречил грабеж во скопската Зоолошка градина

ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ – Лавот Чака спречил грабеж во скопската Зоолошка градина

Четири провалници биле откриени вчера утрината од страна на лицата за обезбедување во скопската Зоолошка градина благодарениe на лавот Чака кој се возбудил и почнал да рика на натрапниците, објавува СДК.

Во зоолошката градина не е причинета материјална штета, ниту, пак, е украдено нешто, а од Министерството за внатрешни работи информираат дека случајот се истражува.

Зоoлошката градина мината година беше ограбена кога беа изнесени алати за одржување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани