Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИМексиканската армија откри тунел за нелегален влез во САД

Мексиканската армија откри тунел за нелегален влез во САД

Мексиканската армија објави дека една патрола открила незавршен тунел ископан под реката Рио Гранде, кој бил наменет за нелегални преминувања на територијата на САД.

Тунелот е пронајден половина потопен во вода, а воена патрола открила и пумпа која очигледно била користена за испумпување вода за време на нелегалните премини кон Америка.

Нелегалните гранични премини се вообичаени во оваа област недалеку од градот Метамор, поради трговија со дрога и луѓе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани