Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИТрамп бара допинг тест пред дебатата со Бајден

Трамп бара допинг тест пред дебатата со Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе побара допинг-тест пред дебатата со Џо Бајден, затоа што има сомнежи за здравјето на неговиот противник од редовите на демократите.

Без да презентира докази за тоа тврдење, Трамп во интервју за „Вашингтон егземајнер“ рече дека бил заинтригиран од ненадејното подобрување на настапите на Бајден (77) во дебатите на предизборните митинзи на демократите.

Како што јави Би-Би-Си, Трамп изрази изненадување од успехот на Бајден во последната дебата со Берни Сандерс во март.

– Го набљудував на дебатите со сите тие луѓе. Не знам како можеше да биде некомпетентен, а против Берни беше во ред, рече Трамп.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани