Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИЗапалени четири камиони во Бутел

Запалени четири камиони во Бутел

Скопските пожарникари доцна синоќа интервенирале во Бутел каде на паркинг за камиони биле опожарени четири товарни возила.

На Фејсбук, пожарникарите напишаа и дека со брзата реакција е спремено палење и на други камиони и приколки.

-Интервенција на паркинг за камиони во н.Бутел. Запалени 4 товарни возила марка Волво. Брза и навремена интервенција спречи палење на повеќе паркирани Камиони и Приколки. Пожарот е под контрола се работи на негово догасување, стои во објавата на Фејсбук напишана по полноќ

Интервенција на паркинг за камиони во н.БутелЗапалени 4 товарни возила марка Волво Брза и навремена интервенција…

Публикувахте от Пожарна Скопје в Сряда, 26 август 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани