Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТТаткото на Меси веќе е во преговори со Манчестер сити

Таткото на Меси веќе е во преговори со Манчестер сити

Таткото на капитенот на Барселона, Лионел Меси, Хорхе, кој истовремено е и агент на играчот, веќе започна преговори со Манчестер сити. Англиската страна ја претставува извршниот директор Феран Сориано, кој претходно беше претседател на Барса, пренесуваат медиумите во Англија.

Сити е подготвен да потпише двегодишен договор со 33-годишниот Аргентинец. За ова време, Меси може да заработи околу 100 милиони евра.

Самиот играч би сакал повторно да работи со Јосеп Гвардиола, кој ги предводи „граѓаните“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани