Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИОстанува забраната за организирање свечености свадби, матурски, крштевки во угостителските објекти

Останува забраната за организирање свечености свадби, матурски, крштевки во угостителските објекти

Останува забраната за организирање свечености со музика односно свадби, матурски, крштевки и слично во угостителските објекти со цел да се спречи ширењето на Ковид -19.

Ваква одлука денеска донесе Владата, односно таа на седница го усвои мислењето на Комисијата за заразни болести да не се прифатат барањата за измени на Протоколот за работа на угостителските објекти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани