Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПретседателката на Антикорупциска прашува - Како пратениците се истовремено и министри?!

Претседателката на Антикорупциска прашува – Како пратениците се истовремено и министри?!

На денешната прес конференција, првиот човек на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Ивановска смета дека пратениците не можат да бидат носители на уште една функција во Собранието, пренесува Фокус.

„Како е можно пратениците истовремено да се и министри. Ако е така, тогаш тие не треба да бидат дел од листите за пратеници. Ако може да бидат дел од пратеничката листа, тогаш треба да се изрегулира кога ќе престане министерскиот мандат. И не треба да примаат две плати“, вели Ивановска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани