Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИСонце и топло време, од утре невреме со пороен дожд

Сонце и топло време, од утре невреме со пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 37 степен. УВ индексот ќе изнесува 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Утре во попладневните часови, како и во вторник на места ќе биде на нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Потоа повторно времето ќе биде стабилно и топло.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани