Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИДО СИТЕ МАКЕДОНЦИ И МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА - АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА...

ДО СИТЕ МАКЕДОНЦИ И МАКЕДОНСКАТА ДИЈАСПОРА – АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО КАРАПЕТРОВСКИ

На 38 годишна возраст, ненадејно почина Владимир Карапетров, голем и неуморен борец за Македонија, вљубеник во правдата и човек што остави свој белег во отпорот против промена на името и сите неправди што ни се случија изминативе години во нашата Македонија!

Македонија ќе се сеќава на него, а ние Македонците во Македонија но и од дијаспората треба да се погрижиме за неговото семејство!

Владимир остави сопруга и 4 малолетни дечиња на кои им е потребна финансиска помош

Се молат сите хумани Македонци,да помогнат на семејството Карапетровски кои им се случи преголема загуба и трагедија!

Жиро сметка од неговата сопруга Марија Карапетровска

Девизна сметка за сите кои сакаат да помогнат од дијаспората

Карапетрови вечно ќе ви бидат благодарни!

За Владимир Карапетров Македонецот… ПОЧИВАЈ ВО МИР!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани