Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИВИДЕО: Македонија доби анти реформска влада на криминал, лаги, корупција на чело...

ВИДЕО: Македонија доби анти реформска влада на криминал, лаги, корупција на чело со Зоран Заев

Република Македонија ја доби антреформската влада на чело со Зоран Заев. Оваа антиреформска влада наместо проекти и реформи со себе носи криминални афери, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата истакнуваат дека Македонија доби премиер без кредибилитет, заглавен во криминал до гуша.

-Афери во кои е замешан Зоран Заев се: „Рекет 1“, „Рекет 2“, „Леонардо“, афера купување на гласови, афера криминални иновации, „Дака“. Зоран Заев и неговата Влада даваат лажни ветувања, и секојдневно потонуваат во корупција. Македонија и македонските граѓани добија влада на криминал, лаги, корупција. Нашите граѓани не заслужуваат премиер кој својот народ го навредува, се наведува во соопштението на партијата.

Анти реформска влада во најава!

Анти реформска влада во најава!Влада на криминал, лаги и корупција!

Публикувахте от ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО в Събота, 22 август 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани