Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаЖИВОТВкусовиНајдобриот рецепт за вафли со интегрално брашно

Најдобриот рецепт за вафли со интегрално брашно

Предлог што да подготвите за денешниот појадок.

Потребни состојки:

Шолја бело брашно

Шолја интегрално брашно

4 лажици прашок за печиво

Лажица шеќер

2 јајца

Половина лажичка сол

250 мл млеко

2 лажици масло

Лажичка екстракт од ванила

Свежо овошје

Начин на подготовка:

Во поголем сад измешајте ги првите 5 состојки. Во друг сад додајте јајца, млеко, масло и екстракт од ванила и измешајте ги со сувите состојки за да се соединат.

Ставете ја смесата во апарат за вафли според упатството за користење на апаратот. Послужете ги вафлите со овошје, крем, шлаг, чоколаден прелив – по ваша желба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани