Sunday, February 5, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПронајдени 70 мигранти кај 22-годишник од с.Батинци

Пронајдени 70 мигранти кај 22-годишник од с.Батинци

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против Е.С.(22) од с.Батинци, Скопско, и уште едно лице, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

На 19.08.2020 во 07.30 часот на автопатот во близина на клучка Неготино, кај место викано „Полна цигла“, полициски службеници сопреле товарно возило „волво“, кое го управувал првопријавениот.

При преглед во возилото биле пронајдени 70 мигранти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани